Sorunsuz Sistem Geri Yükleme!

Bilgisayarınızın sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam etmesi için internetten indirdiğiniz ve kurduğunuz programları özenli bir şekilde seçmek büyük önem taşıyor. Fakat bu tek başına yeterli olmayabilir. Düzenli aralıklarla disk birleştirmesi yapmanın da faydası büyüktür. Yine de zaman zaman sisteminizin sağlıklı çalışmasını engelleyecek sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu tip durumlarda en sağlıklı çözüm Sistem Geri Yükleme ile işletim sisteminim kaydettiği, daha önceki ve sorunsuz çalıştığı bir halini geri yüklemek olacaktır. Ama ne yazık ki bu da her zaman beklediğiniz sonucu vermeyebilir.

Sistem Geri Yükleme çalışmamakta direniyorsa veya geri yükleme işlemi sırasında bir sorunla karşılaşırsanız ilk yapmanız gereken şey aynı işi bir kez de Güvenli Mod’da iken tekrarlamak olacaktır. Bilgisayarınızı Güvenli Mod’da çalıştırmak için sistemi yeniden başlatın ve bilgisayar açılırken F8 tuşuna basın.

Windows Güvenli Mod’da yeniden başladıktan sonra Başlat tuşuna tıklayınca açılan arama kutusuna sistem yazın ve bulunan seçeneklerden sistem geri yüklemeye tıklayın. Bu sayede daha önce Sistem Geri Yükleme’nin sağlıklı çalışmasını engelleyen problemleri aşarak sisteminizi kurtarabilirsiniz.

Sorunsuz Sistem Geri Yükleme!” üzerine 42 düşünce

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>